Ludzie firmy


Libor Winkler

Główny udziałowiec

Współwłaściciel grupy RSJ i główny udziałowiec Grupy CEDR Energo.

Należy do grona czołowych 50 czeskich przedsiębiorców. Jest też prywatnym inwestorem w kluczowych sektorach gospodarki oraz znanym filantropem – wspiera m.in. projekty z dziedziny nauki i sztuki oraz działania obywatelskie.

Grupa kapitałowa RSJ jest czeską instytucją finansową, założoną w 1994 roku. Od tego czasu zdobyła uznanie jako aktywny uczestnik międzynarodowych rynków finansowych, inwestując w kluczowe sektory przyszłości, w tym w dziedzinie energetyki, gdzie stawia na nowoczesne technologie i projekty związane z zrównoważonym rozwojem.

RSJ składa się z dwóch głównych podmiotów: RSJ a.s. oraz RSJ Investments.

RSJ a.s. jest centralnym podmiotem w grupie i nadzoruje RSJ Securities, spółkę specjalizującą się w handlu na najważniejszych światowych giełdach: w Londynie, Chicago, Frankfurcie czy Tokio. RSJ Securities działa głównie na rynku instrumentów pochodnych.

RSJ Investments z kolei zarządza różnorodnym portfelem inwestycji zarówno w Czechach, jak i za granicą. Aktywa spółki obejmują projekty z zakresu nieruchomości, koncentrując się na inteligentnym pozyskiwaniu nieruchomości generujących dochody, a także na budowie nowoczesnych mieszkań i obiektów komercyjnych.

Dzięki swojej długotrwałej obecności na rynku i różnorodnym obszarom działalności, grupa kapitałowa RSJ zdobyła reputację jako dynamiczny gracz, skoncentrowany na innowacyjności i potrafiący się dostosowywać do zmieniających się trendów rynkowych.

Podmioty tworzące RSJ działają w kluczowych dla XXI wieku sektorach, takich jak technologie informacyjne, biotechnologie, produkcja zdrowej żywności czy inwestycje mające na celu rozwijanie i poprawę jakości ludzkiego życia.

Jako CEDR Energo jesteśmy gotowi na ekscytującą podróż w świat inwestycji, które przyczyniają się do budowania lepszej przyszłości. W realizowaniu tych zamierzeń wspierają nas wiedza, determinacja oraz umiejętność korzystania z efektu synergii naszych bogatych doświadczeń, zdobytych w różnych sektorach rynku.


Zrównoważona, niezawodna i niedroga energia to nasza specjalność.

Sprawdź, jak możesz zacząć z niej korzystać.